Hlavní informace

Tříhvězdičkový hotel Ostrý se nachází na hranici Národního parku Šumava ve městě Železná Ruda v Plzeňském kraji na česko-německé hranici. Hotel je situován uprostřed centra s výhledem na šumavské hory. Díky jeho poloze mají hosté možnost navštívit mnoho zajímavých míst, která jsou v jeho těsné blízkosti. V hotelu je k dispozici restaurace s celodenním provozem pro jednotlivce i skupiny.

Proč zrovna k nám?

Díky velkolepé šumavské přírodě si u nás na své přijdou milovníci všech sportovních aktivit a dobrého jídla. Milovníci cyklistiky zde mají stovky kilometrů značených cyklotras a dalších lesních silniček bez provozu, které jsou pravým eldorádem pro cykloturisty. Železnorudsko na kole je vhodné jak pro méně zdatné cyklisty a rodiny s dětmi (např. trasa okolo Řezné), tak i pro cyklisty – vrchaře. Ti mohou otestovat kondici výjezdem na Pancíř, Poledník, Falkenstein či dokonce na nejvyšší horu Šumavy a Bavorského lesa – Velký Javor. A kdo to lehce zvládne, může změřit své síly s ostatními na pravidelném Šumavském maratonu. Komu se nechce šlapat do kopce, může využít systém navazujících autobusových a vlakových spojů či lanovky na Pancíř nebo Špičák, které vozí kola. Výletní cíle najdete jak v Čechách, tak i v sousedním
Bavorsku. Pro milovníky přírody se v okolí nachází Černé jezero, Čertovo jezero a hora Špičák. U hřbitova na jižním okraji města je chráněné stromořadí Alej u hřbitova. Milovníci památek si jistě rádi prohlédnou barokní kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy, kapličku sv. Barbory, Křížovou cestu s kaplí Svaté Anny, muzeum v rodinném domě rodiny sklářů Abelů s celoroční výstavou nebo bývalý lovecký zámeček z roku 1690 s muzeem historických motocyklů a expozicí loutek.

keyboard_arrow_up